ניב בולט

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

ניב בולט

הודעהעל ידי יוסי » 09 יולי 2012, 11:04

שלום,

אני בן 26. בתור מי שכל חיי פחדתי מאוד מרופאי שיניים הגעתי למצב של הזנחה. כיום טיפלתי בשיניים כמו שצריך.
מה שעדיין לא טופל - יש לי ניב אחד שגדל באמצע החיך ומתחתיו יש רווח וליד את הניב החלבי. כמובן שזה צורם לעין, מבייש ומפריע לי מאוד. זו שן שנמצאת בחלק הקדמי של החיך ואני לא מחייכת בגלל זה!
לפני שנה הלכתי לרופא שיניים לאחר התגברות על הפחד נבדקתי גם על ידי אורטודנט של מכבידנט שלא היה מוכן לטפל, אמר כי מסובך מדיי ושרק כירורג פה ולסת יכול לטפל בי מאחר ולסתות שלי במבנים שונים.
זה גרם לי לוותר על הרעיון של לתקן את זה.
בכל זאת, הייתי רוצה לדעת האם הדבר מוכר לך? האם לדעתך יש אפשרות טיפול והאם אפשר לקבוע אצלך ייעוץ?
יוסי

Re: ניב בולט

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 16 יולי 2012, 08:30

יוסי שלום

אמנם טיפול בניב כלוא הנו מורכב יותר אך ניתן ברוב המוחץ של המקרים להביא ניב למקומו ובהצלחה כך שתוכל לחייך.
אתה יכול למצוא מידע נוסף על ניב כלוא כאן:
http://www.drdayan.net/ortho_impacted_tooth.html

לגבי מיקום הלסתות שהזכרת - צריך בדיקה ולאבחן בצורה מדוייקת ולהחליט על הטיפול המתאים. רופא פה ולסת יכול לסייע בניתוח אך לא בטיפול האורתודונטי. בכל מקרה יהיה צריך לבצע טיפול אורתודונטי שיכין את הפה לפני ואחרי ניתוח (אם אכן צריך ניתוח).

צריך בדיקה כדי להגיע לאבחנה מדוייקת של המצב אצל רופא ליישור שיניים (אורתודונט). בהתאם לאבחנה יהיה אפשר להחליט על מטרות הטיפול במקרה הפרטני ולדון בחלופות השונות שקיימות עבורך, הסיכונים, וסיכויי ההצלחה של כל אחת מהחלופות.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 22 אורחים