יישור שיניים בשלושה חודשים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים בשלושה חודשים

הודעהעל ידי nosh » 09 מרץ 2011, 11:23

שלום רב,
אני בת 27 ויש לי בעייה שאחת מן השיניים הקדמיות בולטת החוצה. כמו כן, שן זו היא לאחר טיפול שורש ולכן צבעה כהה מן האחרות.
אני חושבת על טיפול אורטודנטי, הבעייה היא שאני מתחתנת בעוד 3 חודשים.
1. האם יש שיטה שיכולה שהוכחה כמהירה יותר משאר השיטות? (מספיק לי שיהיה שיפור ניכר ולא תוצאה מושלמת עד מועד החתונה)
2. הציעו לי שימוש בפלטות שקופות - הצעה אחת הייתה עבור פלטות תוצרת הארץ והצעה שניה עבור פלטות תוצרת ארה"ב שמחירן כפול מאלו שתוצרת הארץ. האם יש הבדל מהותי? האם ידוע על חברה המייצרת בארץ פלטות אלו (פשוט נברתי באינטרנט ולא מצאתי מידע).
3. האם כתר בשן קדמית כפתרון נראה נכון (ז"א שיאלצו לשייף את השן השכנה כדי שיהיו שתי שיניים באותו גודל ולאחר מכן לצפותן בציפוי חרסינה) ? האם אפשר להגיע לתוצאה טובה שלא יבחינו כי בשן הקדמית ישנו כתר? מה הסיכונים? כמו כן, אני חוששת שעדיין תהיה תזוזה בשיניים לאחר מיקום הכתר וכי טיפול אורטודנטי וקיבוע הוא הפתרון היחיד שיפתור את הבעייה לתמיד.

תודה רבה,
נועה
nosh

Re: יישור שיניים בשלושה חודשים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 02 אפריל 2011, 10:40

נועה שלום,

1+2. בדכ "גשר" יהיה מהיר יותר מאשר פלטות נשלפות (יישור שיניים שקוף), בין אם גשר פנימי או חיצוני. אך שלושה חודשים זהו זמן מאוד קצר.

אם הבליטה היא קלה יחסית ייתכן וניתן לשפר משמעותית עד החתונה ובאמצעות "גשר פנימי" לא יבחינו במכשור (גשר). הרי שיפור בטוח יתקבל השאלה עד כמה. בשביל לענות על השאלה הזו צריך בדיקה ואבחנה מלאה של המקרה הפרטני וכך ניתן לשקול את חלופות הטיפול בצורה שיותר רלוונטית למקרה.

3. לגבי גוון שן כהה – גם כאן יש כמה אופציות לטפל – בין האופציות לטיפול הנן הלבנת שן כהה, ציפוי השן וכתר אסתטי.

אני ממליצה להמנע מציפוי שן בריאה אם הדבר אפשרי, משום שכך מכניסים שן בריאה למעגל טיפולים מיותר.

מכיוון שאת קצרה בזמן צריך בדיקה לראות מה הדבר שמפריע לך ביותר בחיוך ולהתמקד בו.
לאחר החתונה ניתן להמשיך בטיפול.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 25 אורחים