רווח בשיניים חלביות

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

רווח בשיניים חלביות

הודעהעל ידי עירה » 10 אוקטובר 2013, 08:06

ד\"ר טליה שלום ותודה על המענה ...

יש לי ילד בן 7 וחצי שעבר בגיל 5 טיפול בהרדמה. ואז נעקרו 6 שיניים קדמיות ושן טוחנת שבמקומה הונח שומר מקום.
השיניים הקדמיות העליוניות צמחו השנה עם רווחים שלא היו קודם בשיניי חלב. הילד לא חווה בעיה של חוסר נוחות וגם אין בעיה של צמיחת השן אחת על השניה, פשוט חוסר אסטתיקה שמפריעה לי.
חשוב לי לדעת האם זה משהו שיסתדר עם הזמן?
עירה

Re: רווח בשיניים חלביות

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 20 אוקטובר 2013, 14:38

עירה שלום,

חסר מידע. לא ברור אילו שיניים נעקרו באיזו לסת וכמו כן האם הושמו שומרי מקום באזור הקדמי וכדומה.

לרוב באופן נורמלי שהחותכות המרכזיות בוקעות שנותרים רווחים, בד"כ צפוי שהרווחים מצטמצמים עם הזמן תוך בקיעת החותכות הצדדיות ובהמשך הניבים.

כמו כן ייתכן שהמרכזיות בוקעות כעת למקום שבו היו אמורות להיות ארבע שיניים (האם חותכות צדדיות חלביות עליונות נעקרו גם כן?). אם היה חסר שיניים זמן רב בלסת העליונה ייתכן אף חסר של מקום בהמשך לבקיעת החותכות הצדדיות.

מומלץ להגיע עם הילד לבדיקה אורתודונטית להערכה: בין היתר לבדוק את התפתחות והבקיעה הצפויה של השיניים והמקום הקיים עבורן במיוחד באזור הקדמי המדובר, לבדוק שאין בעיה של דחיפת לשון שנוצרה (בעקבות החסר הקדמי שהיה זמן רב) וכדומה.

מידע נוסף לגבי טיפול מוקדם כאן: טיפול מוקדם

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים