בעייה שגרמתי לעצמי לאחר ישור שיניים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

בעייה שגרמתי לעצמי לאחר ישור שיניים

הודעהעל ידי לי » 16 אפריל 2010, 13:48

היי

יש לי בעייה

לפני כמה שנים סימתי טיפול אורטודנטי לישור שיניים .

ניתנה לי פלטה שקופה ללסת עליונה איתה ההיתי צריך לישון בערבים.

יום אחד הפסקתי לשים אותה בלילה לתקופה של חודש בערך,. אחרי חודש התחלתי לחשוש שהשיניים שלי זזו.

כשחזרתי הביתה מהבי"ס ניסיתי לשים את הפלטה השקופה לפני שהלכתי לישון , ושמתי לב שהיא לא מתאימה לי. אז החלטתי ללחוץ בכוח ולסגור עם שתי הלסתות עד שהיא תתאים.

במהלך שבועיים הרגשתי לחץ נוראי בשיניים בגלל הפלטה.

בכל אופן מה שאני רוצה לומר זה שכעת אני מרגיש שבמצב מנוחה הניבים בצד שמאל של הפה נוגעים זה בזה ולא מאפשרים שחרור מלא של הלסת . וגם הלשון נוגעת ועולה קצת על החלק השמאלי של השיניים .

זה מפריע לי לדבר בגלל הניבים שמתנגשים זה בזה , והלשון שעולה על הצד השמאלי של השיניים ואני מרגיש שאני לא מצליח להגות את המילים כמו שההיתי עושה לפני המקרה עם הפלטה.

השאלה שלי היא אם יש טיפול אורטודנטי שיכול לעזור במקרה שלי ולשחזר את המצב הקודם?

תודה
לי

Re: בעייה שגרמתי לעצמי לאחר ישור שיניים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 16 אפריל 2010, 19:54

לי שלום,

השיניים זזות כחלק מהתגובה לשרירים (לשון, השפתיים הלחיים וכדומה). לא ניתן לצפות לאן השיניים יזוזו מעל דפי הפורום. ניתן לנסות לעשות זאת לפי הרישום הראשוני של הסגר שלך (שסביר ונמצא אצל הרופא המטפל שלך) תוך התייחסות להרגלים (אם קיימים) ואז לבצע השערה מושכלת. ייתכן שאם לא תלבש את הפלטה יש סיכוי השיניים יטו לחזור למצב לפני לבישת הפלטה, ואם ישנה פעולת שרירים חזקה לצד אחד או אחר גם ימשיכו לזוז עד לשיווי משקל איתם.

לא הזכרת אם כרגע כשאתה מרכיב את הפלטה יש או אין לחץ ואם הפלטה התעוותה במהלך הניסיון שלך לשחזר את המצב הקודם.

מה צריך לעשות עכשיו? צריך בדיקה לראות איך הפלטה מתאימה היום, אם היא לא מעוותת ולהחליט לגבי המשך לבישת הפלטה או ביצוע חדשה. מומלץ לפנות לאורתודונט שטיפל בך עם הפלטה הישנה ולהתייעץ לגבי ההמשך והיציבות כיום.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 23 אורחים