יישור שיניים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים

הודעהעל ידי סימה » 01 מאי 2014, 15:16

שלום דר\' טליה,

השאלה שלי - האם ישור שיניים הוא טיפול אסטטי בלבד או שמדובר בטיפול רפואי ? האם שיניים עקומות יכולות לגרום לדלקות ועששת ולאבנית ולאיבוד שיניים בסופו של דבר ? האם השיניים ימשיכו לזוז אם אני לא יטפל ואם התזוזה היא משמעותית ? האם יש קשר בין לידות והתעקמות של שיניים ?

אודה על עזרתך... בברכה
סימה

Re: יישור שיניים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 04 מאי 2014, 08:09

סימה שלום,

1. לרוב הסיבה לפניית המטופל לטיפול הנה אסתטית. עם זאת, ישנם מקרים בהם יש ייתרון רפואי ולא רק אסתטי ליישור השיניים. בינהם: מצבים של בעיית חניכיים ואיבוד תמיכה גרמי שהוביל לתזוזת שיניים, טראומה סגרית לסגר הקדמי ובעקבות כך החמרה של איבוד התמיכה או שחיקה של החותכות הקדמיות, צפיפות גבוהה שמקשה על ניקוי השיניים אצל אותו מטופל, תזוזה של שיניים לאזור עקירה ישנה וכן הלאה.
אצל ילדים, סטייה של הלסת בגדילה משפיע על גדילה לא סימטרית של הלסתות, בליטה של השיניים הקדמיות מעלה סיכון לשבירתן בעת מכה וחבלה וכן הלאה.

2. תזוזת השיניים ממשיכה כל החיים. התזוזה יכולה להמשיך. גם לאחר יישור שיניים יכולות לזוז. על מנת לשמר את התוצאה יש צורך ברטנציה כגון קיבוע או פלטה בסיום כדי לייצב את המצב לאחר היישור.

3. לא ידוע לי קשר המצויים בספרות המקצועית לגבי לידה והתעקמות של השיניים.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 23 אורחים