יישור שיניים פעם שניה

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים פעם שניה

הודעהעל ידי מאיה » 17 פברואר 2014, 21:49

שלום,
אני בת 20, ועברתי בתקופת גיל ההתבגרות יישור שיניים אצל אורטודנט, אשר אינו נותן עוד טיפולים אורטונדטיים, ולכן איני יכולה לפנות אליו.
בסיום הטיפול אצלו, הוא הדביק קיבוע מתכת מתחת ללסת התחתונה, ונתן לי פלטה עבור הלסת העליונה.
לאחר תקופה קצרה, הרגשתי שאחת השיניים הקידמיות מתחילה לשנות את מיקומה - "לעלות" על השן הצמודה לה,
פניתי אליו, והוא הדביק קיבוע מתכת (בהסכמתי כמובן) כדי למנוע תזוזה נוספת. (השינוי לא נראה לעין ולכן העדפתי לא לבצע טיפול נוסף, אלא להשאיר את המצב הקיים)
לאחר תקופה ארוכה, כשלוש שנים, התחלתי להרגיש כי השינוי גדל וגדל, וממש מורגש (וגם מעט נראה לעין).
העניין מאוד מאכזב משום ששילמנו (אני והורי) הרבה כסף וזמן על מנת שיישור השיניים יהיה מושלם, וכעת לא שומר על מצבו.

האם לאחר שעברתי יישור שיניים בעבר, אני יכולה לבצע יישור נוסף?
יש אפשרות לעשות יישור שיניים מסוג אינוויזליין או אורטודנטיה לינגואלית?
האם יהיה עליי לשלם על הטיפול כמטופלת חדשה? כמו טיפול חדש ומלא??
יש רופא ספציפי אליו אני צריכה ללכת? (הרופא שלי הפסיק לטפל)
האם משך הטיפול יהיה זהה לטיפול שעברתי בצעירותי? (מספר שנים)

תודה!
מאיה

Re: יישור שיניים פעם שניה

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 30 מרץ 2014, 12:00

מאיה שלום,

1. אפשר לבצע יישור שיניים נוסף. היישור מבוצע כאשר הפה בריא: כלומר ללא חורים, בריאות חניכיים תקינה וכן הלאה.
2. באופן כללי כן. מכשור שקוף / לינגוואלי הנו פשוט מכשיר נסתר שמסייע לנו לטפל ביישור שיניים. לכן, הרוב המוחץ של המקרים מתאים לטיפול בעזרת מכשור נסתר (כגון אינביזאליין או לינגוואלי).
3. אני מניחה שאם המקרה דורש אורך טיפול ומכשור מלא אז כן, כאשר הטיפול הנדרש הוא חלקי אז העלות תהיה חלקית בהתאם להיקף הטיפול הנדרש.
4. לפנות לרופא שיניים מומחה באורתודונטיה - אורתודנט. אם את מעוניינת בטיפול נסתר אז לוודא שאכן יש לו ניסיון ומיומנות בטיפולים בעזרת מכשור נסתר.
5. משך הטיפול תלוי במצב כרגע בפה. עליך לפנות לבדיקה אצל מומחה ליישור שיניים לשם אבחנה. בהתאם לאבחנה ניתן יהיה לדעת מה תוכנית הטיפול הרצויה, וזמן הטיפול הנחוץ לגבי המקרה הפרטני.

מידע נוסף אודות יישור שיניים נסתר ניתן למצוא כאן: יישור שיניים למבוגרים

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים