יישור שיניים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים

הודעהעל ידי אילנה » 13 אפריל 2013, 19:06

שלום
אני בת 41 ,בילדותי מצצתי אצבע שגרמה להטיית השיניים הן העליונות והן התחתונות.
עברתי בילדותי טיפול שיניים שלא הצליח(שמו לי פלטה ולא קוביות ,בזמני לא היה נהוג לטפל בקוביות).
גם צמיחת שיני בינה הרעה את המצב.
מעוניינת לעבור יישור שיניים .
מעוניינת לעבור לא רק מהבחינה האסתטית אלא גם מבחינה תפקודית (אינני מצליחה לאכול טוב ומתקשה בדיבור)
הקושי האסתטי שלי הוא אי יכולת לסגור את השפתיים ושאני מצליחה אז מורגש מתח בשפתיים ובסנטר (נוצר קמט על הסנטר )
הייתי אצל אורתודונט מומחה שנתן את האבחנה .
יחסי ניבים class 2 מלאות רבה .
פלרינג של החותכות התחתונות.
סגר עובר אופקי אפסי ועודף מקסילרי אנכי.
ארצה לקבל הסבר משום שאינני מבינה את האבחנה .
עליי לציין שבלסת התחתונה חסרות לי שיניים 36 ן-46 .
ובלסת העליונה חסרות לי השיניים 14 ו-26 אך הרווח שהיה נסגר כתןצאה מיישור שיניים .
חסרה לי כרגע שן 16 ויש רוווח כתוצאה מהעקירה.
ארצה את התייחסותך לאור כל הנתונים שציינתי.
בתודה מראש
אילנה

Re: יישור שיניים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 14 אפריל 2013, 19:13

אילנה שלום,

במקרה שכזה חשוב גם להתייחס גם לתפקוד השרירים שלך כגון תפקוד הלשון (כגון מנח הלשון במנוחה, בדיבור ובבליעה).

מהמידע החלקי בתיאור ייתכן שכדאי כחלק מהטיפול האורתודונטי לפנות לייעוץ גם אצל רופא שיניים מומחה לפה ולסת (כדי לשקול אופציות ונחיצות של ניתוח לסתות) וכן לייעוץ אצל קלינאית תקשורת בהקשר להרגל דחיפת לשון וכדומה.

עליך לפנות לרופא שבדק שיסביר וייתן את הדעת על החלופות לטיפול ולפי הצורך יפנה להתייעצויות נוספות כדי שתוכלי ללמוד את כל התמונה.

חסרים נתונים / נתונים סותרים בתיאור שציינת. קשה להתייחס בלי בדיקה שלך וצילומים.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים