גשר בשיניים מבפנים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

גשר בשיניים מבפנים

הודעהעל ידי לימור » 22 מרץ 2013, 08:53

דר דיין שלום,

אני בת 19 ויש לי 2 שיני חלב בלסת העליונה ומעליהן 2 שיניים כלואות. אמרו לי שעלי לעשות גשר. בגילי אני מעדיפה לעשות גשר עם סמכים שקופים וחוט שקוף המחבר ביניהן, אך חלק מהאורתודנטים ייעצו לי שהחוט השקוף הוא אינו יעיל. מה דעתך בנושא?
שמעתי שיש גם אופציה נוספת של גשר בשיניים מבפנים, כזה שמודבק בחלק הפנימי של השיניים ולא רואים אותו, האם זו אופציה אפשרית?

תודה
לימור

Re: גשר בשיניים מבפנים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 24 מרץ 2013, 11:58

לימור שלום

ניתן לבצע ישור שיניים במקרה של שיניים כלואות עם מכשור חרסינה. החוטים ה"שקופים" יותר הנם החוטים הראשונים. בהמשך כאשר עוברים לחוטי מתכת עבים ניתן לבחור בחוטי מתכת שמצופים לבן. אלו בדכ נוטים להתקלף עם הזמן.

בד"כ ניתן לבצע יישור שיניים פנימי (גשר בשיניים מבפנים) במקרים של שיניים כלואות.
שיטה זו מורכבת יותר ודורשת מיומנות וניסיון גבוהים יותר מאשר השיטה החיצונית. ההחלטה אם אפשרי או לא לטפל תלויה גם במורכבות המקרה הפרטני אך הרבה ובעיקר במיומנות הרופא המטפל בשיטת היישור הפנימי (מעבר לכך שסיים התמחות ביישור שיניים). לא כל הרופאים מיומנים בשיטה זו.

מידע נוסף תוכלי למצוא בקישורים המצורפים מעלה.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 30 אורחים