שן חלב שנשארה בגיל 15

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

שן חלב שנשארה בגיל 15

הודעהעל ידי shimshom » 20 פברואר 2013, 10:14

שלום
אני ב 15 ויש לי שן חלבית שאין לה שורש ( עשיתי צילום ולא ראו שורש) מה אני יכול לעשות לגבי מיקרה כזה ... אמרו לי שאני יכול בגיל 18 לעשות שתל אבל השן עומדת עוד מעט ליפול...
האם יש טיפול שאני יכול לעשות???
shimshom

Re: שן חלב שנשארה בגיל 15

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 21 פברואר 2013, 12:07

שלום

לא ציינת באיזו שן מדובר.
צריך לבדוק אם השן הקבועה (המחליפה בד"כ את החלבית המדוברת) קיימת בתוך עצם הלסת וכלואה ורק לא בקעה לפה (כך שלא רואים אותה בפה אך היא קיימת - ראה מידע מטה) או שמא הקבועה חסרה ואיננה קיימת כלל.

אם השן הקבועה קיימת בתוך הלסת אז לרוב ניתן לסייע לה לבקוע לחלל הפה ולהכלילה בקשת השיניים ע"י טיפול אורתודונטי - יישור שיניים.
אם השן הקבועה אינה קיימת כלל אלא חסרה, אז לרוב יש שתי אפשרויות: האחת לסגור את הרווח באמצעות יישור שיניים ולהמנע משתל לשיקום השן החסרה. אפשרות שנייה לאפשר מקום לשתל או לשיקום השן החסרה בצורה אחרת. במצב כזה לעיתים יש צורך בכל זאת בעזרה אורתודונטית לדוגמא עבור בניית / שימור עצם להשתלה או עבור יצירת מקום נכון לשתל ולשיקום.

עליך לפנות לבדיקה ואבחנה מלאה אצל אורתודנט (רופא מומחה ליישור שיניים) בנוסף לרופא שיניים שבדק. בהתאם לאבחנה תוכלו לדעת מה חלופות הטיפול האפשריות במקרה שלך.

מידע נוסף לגבי שן כלואה : http://www.drdayan.net/ortho_impacted_tooth.html

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים