יישור שיניים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים

הודעהעל ידי niznizniz » 01 ינואר 2013, 00:03

עשיתי כבר גשר והורדתי אותו היום, שמו לי קיבוע ולקחו מדידות לפלטה וקבעו לי תור לעוד שבועיים לשים אותה. שמתי לב שהשיניים שלי הם טיפה בנטייה כלפי חוץ ז"א הם ישרות אבל הם כאילו פונות כלפי חוץ טיפה. האם אפשרי לבקש מהדוקטור שיסדר את זה? זה אפשרי בכלל כשיש קיבוע?
niznizniz

Re: יישור שיניים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 20 פברואר 2013, 09:55

שלום,

לא הזכרת איך היה המצב ההתחלתי. לעיתים דרושה הטייה של השיניים העליונות מעט "החוצה" כדי לתקן ולמסך סגירה הפוכה בה הלסת התחתונה בולטת יותר מהעליונה.

באופן תיאורטי הטייה של שיניים ניתן לתקן במהלך היישור שיניים. עם הקיבוע ולאחר הורדת הגשר לא ניתן לשנות את ההטייה באופן אקטיבי. לעיתים ניתן עם פלטה וללא קיבוע להטות את השיניים עוד מעט פנימה (תוך שיוף קל ויצירת רווח זמני בין החותכות) אך הדבר תלוי במרווח הנותר בין הלסת התחתונה והעליונה בסגירה (וכן במצב ההתחלתי של הסגירה כפי שהסברתי בתחילת התשובה). כשאין מספיק מרווח אז לא ניתן יהיה לבצע זאת.

עלי לסייג בכך שלא אני בדקתי והכי טוב להפנות את השאלה לרופא המטפל שמכיר את המקרה.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 20 אורחים