חוט דנטלי במהלך יישור שיניים/מכשיר הרחבה

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

חוט דנטלי במהלך יישור שיניים/מכשיר הרחבה

הודעהעל ידי סיוון » 19 דצמבר 2012, 15:46

שלום,

אני בת 31 , הרכיבו לי השבוע סמכים רגילים מתכתיים. ממה שהבנתי בהתחלה מטפלים בשיניים העליוניות ואח"כ למטה. מה הסיבה לכך?
הרופא אמר שאם השיניים לא יזוזו אצטרך להרכיב מכשיר הרחבה. כמה זמן אדע אם השיניים אכן מגיבות לגשר הרגיל?
בקשר לחוט דנטלי, אני מצליחה להעבירו למרות הגשר, אבל שמתי לב שמאוד כואב לי בין השיניים, ולפעמים אני צריכה להפעיל כוח כדי שהחוט יעבור, זה נורמאלי?זה עלול להזיק?.........זה כואב מאוד אבל חשוב לי שיניים נקיות ולא מוותרת על החוט.

תודה
סיוון
סיוון

Re: חוט דנטלי במהלך יישור שיניים/מכשיר הרחבה

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 24 דצמבר 2012, 10:48

סיוון שלום,

לא ברורה לי כוונת הרופא המטפל. הבחירה בין מכשיר הרחבה (לדוגמא "עכביש") לבין הרחבה בעזרת "קוביות" נעשית בתחילת הטיפול ונקבעת לפי המצב הראשוני - עד כמה יש הצרות של הלסת העליונה והאם ההיצרות הנה ברמת עצם הבסיס או ברמת השיניים. ההתוויה למכשיר הרחבה שונה מההתוויה לשינוי צורת הקשת בעזרת קוביות ונקבעת לפי כמות ההרחבה הנחוצה ומיקומה.

לגבי החוט - כל הכבוד. חשוב להעביר חוט דנטלי בין השיניים במהלך היישור. הדבר מסייע לניקוי יעיל של השיניים ושל החניכיים באזור.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד