יישור שיניים או ציפוי שיניים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים או ציפוי שיניים

הודעהעל ידי יהודה » 15 אוגוסט 2012, 20:00

שלום דר' דיין,

אני בן 21 ולאחרונה העניין של השיניים התחיל להפריע לי מאוד , השן הצמודה לשן הקדמית שלי עקומה ועולה טיפה ואפשר לראות גם בלסת התחתונה כמה שיניים שקצת עקומות , חוץ מזה השיניים שלי בריאות והרופאים ממליצים לי על גשר לתיקון השיניים וכדי להגיע לתוצאה אסטתית יפה מבלי לפגוע בשיניים.
רציתי לשאול אם ציפוי שיניים יכול להיות אלטרנטיבה חלופית ליישור שיניים והכוונה שלי היא לצפות את השיניים הקדמיות בלסת העליונה כיוון שזה כרגע יותר דחוף לי ואני חייל אין באפשרותי לדאוג כרגע לכל השיניים אז אני אוכל להסתפק בתוצאה אסתטית קצת פחות יפה אבל לפחות להיות עם ביטחון לפתוח טיפה את הפה, ורציתי לשאול אם ניתן לעשות זאת בציפוי קומפוזיט או שיש איתו מגבלות בנוגע ליכולת שלו לצפות שן שנוטה לצד ועולה קצת ..
אודה לך מאוד אם תעני לי כי הנושא הזה מאוד מעסיק ומציק לי לאחרונה
יהודה

Re: יישור שיניים או ציפוי שיניים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 16 אוגוסט 2012, 08:39

יהודה שלום,

ציפוי שיניים יכול להוות אלטרנטיבה עבור שינוי מנח של שיניים במקרים קלים. במקרים בהם דרוש שינוי משמעותי יותר ציפוי השיניים אינו יתאים כלל שכן הוא ידרוש הסרה נרחבת מחומר השן. ובמקרים כאלו יישור שיניים הוא הטיפול המתאים.

התהליך של יישור הנו אכן ארוך יותר מאשר השלמות או ציפויים אך אינו פוגע בשן, אינו מצריך השחזתה וכן אינו מכניס את השיניים למעגל טיפולים המשכי שכן ציפוי הוא אינו לכל החיים וייתכן צורך להחליפו לרוב כל מספר שנים.

בנוסף כיום קיימות שיטות מגוונות אסתטיות ובלתי נראות ליישור שיניים כגון יישור שיניים פנימי או שקוף שמאפשרים את ביצוע היישור בצורה שלא נראית כלפי חוץ .
תוך מספר חודשים בודדים כבר אפשר לצפות לשיפור מהותי בחיוך כך שתוכלי לחייך בביטחון די מהר.

לכן יש ייתרון משמעותי באורתודונטיה (יישור שיניים) ביחס לציפוי במיוחד לטווח הארוך ובמיוחד בהתחשב בגילך.

מומלץ לפנות לאורתודונט (רופא ליישור שיניים) לבדיקה ואבחנה.
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 23 אורחים