יישור שיניים ייעוץ

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

יישור שיניים ייעוץ

הודעהעל ידי tovas5 » 10 אוגוסט 2012, 10:25

אני בת 25 לקראת סוף תהליך יישור שיניים(בשיטה הפנימית) לטענת הרופא ( רופא פרטי). אך שמתי לב שהשיניים בלסת העליונה אינם מול השיניים בלסת התחתונה ורואים שהמרווח בין 2 החותכות הקדמיות בלסת העליונה אינו מול המרווח של 2 החותכות בלסת התחתונה . הרופא אומר לי שזה בסדר והוא לא יכול לשנות את זה ואם אני לא מרוצה אני צריכה להשחיז את השיניים כדי להזיז אותן שיהיו אחת מול השנייה. השאלה האם זו תשובה הגיונית? והאם זה נקרא סוף טיפול?
האם פיזיולוגית זה בסדר ולא גורם לבעיות בשיניים כתוצאה מחיכוך לא תואם בין השיניים? כמו כן שמתי לב שיש שינוי גדול לרעה בחיוך שלי והשפה התחתונה מתאמצת כלפי מעלה כדי לסגור את הפה. הרופא מנסה לשכנע שגם זה בסדר . מה עלי לעשות האם אוכל להתייעץ עם מיישר אחר השאלה אם מישהו יסכים מבחינה אתית לקבל אותי לביקורת? למי אוכל לפנות?
tovas5

Re: יישור שיניים ייעוץ

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 15 אוגוסט 2012, 19:26

שלום,

1. לעיתים קורה שקו האמצע של הלסת העליונה אינו תואם לזה של הלסת התחתונה. ייתכנו מספר גורמים לכך בינהם: סגר שונה בין שני הצדדים או גודל שיניים שונה בין צד ימין למשאל.
אם הגורם הוא סגר אז ע"י תיקון הסגר תתקבל התאמה בין הלסתות.
אם הגורם הוא הבדל הוא בגודל השיניים ניתן לשפר זאת ע"י שיוף השיניים הרלוונטיות כך שיהיו תואמות בגודלן בין צד ימין לשמאל ובכך להזיז את קו האמצע למקומו הרצוי.

2. איטום שפתיים תלוי בעמדת השיניים,עמדת הלסתות, ואורך השפתיים. האפשרות לשפר זאת תלויה בגורם לכך. בנוסף לא ציינת אם המצב היה קיים לפני טיפול.
בהתאם לאבחנה כך האפשרות לשיפור:
אם עמדת השיניים קדמית מדי (לדוגמא היתה צפיפות גדולה והוחלט על פיזור הצפיפות בלי עקירות תוך הבאת השיניים קדימה) ניתן לשפר זאת בעזרת עקירות והבאת השיניים לעמדה אחורית ומאוזנת יותר שתאפשר סגירה נוחה יותר של השפתיים.
אם מקור הבעיה הוא של רקמה רכה או חוסר פרופרוציה במיקום הלסתות (לדוגמא לסת עליונה בולטת, חניכיים מאוד בולטות וכדומה) ניתן לשפר את המצב עם ניתוח וטיפול אורתוכירורגי.

עליך לפנות לרופא המטפל ולשאול אותו מה האפשרויות הקיימות לשיפור הדברים שמפריעים לך, ומה סיכויי ההצלחה של אפשרויות אלו ואז להחליט אם להמשיך או שאת מרוצה מהתוצאה.

חשוב לבצע טיפול אורתודונטי אצל רופא שיניים שהנו בוגר התמחות ביישור שיניים - אורתודונט.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 22 אורחים