פלטה או רסן וגשר

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

פלטה או רסן וגשר

הודעהעל ידי אורח » 16 יולי 2012, 08:35

מה עדיף רסן לכמה שעות או פלטה פינמית כדי להזיז את הלסת לילד בן 15 וחצי ואחר כך לשים את הגשר אם טבעות ומה יצליח או אין טעם . שמענו הרבה חוות דעת.

תודה
עוזי
אורח
 

Re: פלטה או רסן וגשר

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 16 יולי 2012, 09:04

עוזי שלום

חסרים פרטים רבים. אני מעריכה שמדובר בשיניים עליונות בולטות (עם או ללא לסת עליונה בולטת) או תחתונות אחוריות (עם או ללא לסת תחתונה אחורית). אך ההבדל בין האבחנה של האפשרויות האלו די גדול ורק בהתאם לאבחנה המדוייקת ניתן לדעת מה מתאים.

רסן נועד להגבלת גדילה של הלסת העליונה (במקרה של לסת עליונה בולטת) והמכשיר השני בעיקר לקידום של הלסת התחתונה (במקרה של לסת תחתונה אחורית). בגיל שציינת בד"כ מכשיר של פלטה לקידום הלסת התחתונה עלול להיות קצת מאוחר מידי לשימוש אך יש חלופות גם לכך ע"י מכשור אחר. במקרים חמורים מאוד ייתכן שניתוח של הלסתות יתן פתרון.
צריך לראות את הילד כדי לדעת מה פוטנציאל הגדילה שלו שנותר ומה חומרת המקרה. ילד בן 15 עוד יכול לגדול אבל צריך לנסות להעריך את הפוטנציאל שלו לגדילה. זה נעשה ע"י בדיקה של הצילומים הרנטגנים, ע"י בדיקה של הילד ואפילו לראות את מבנה הפנים לש ההורים - פעמים רבות חלק מההשפעה על מבנה הלסתות והפנים כמו גם בעיית הסגר, היא תורשתית.

בברכה,
דר' טליה דיין
 
הודעות: 116
הצטרף: 24 דצמבר 2009, 16:17
מיקום: יהודה הנשיא 36, תל אביב.


חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron