רווח בשיניים קדמיות

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

רווח בשיניים קדמיות

הודעהעל ידי שירי » 19 מאי 2012, 17:32

שלום דר' דיין,

אני בת 28, יש לי רווח בשיניים הקדמיות העליונות.
הדבר העיקרי שמפריע לי זה הרווח. רופא השיניים שלי הציע לי לבצע מילוי בכדי לטפל ברווח, אבל אני לא רוצה לפגוע בשיניים כי הן בריאות (אין לי בהן סתימות).
ראיתי באתר שלך שאת מבצעת גם מילוי של הרווח וגם יישור שיניים, מה עדיף מבין השניים?
יש לציין כי אני לא מוכנה להסתובב עם ברזלים, האם גם יישור שיניים פנימי או שקוף מתאים למקרה שכזה?

תודה
שירי

Re: רווח בשיניים קדמיות

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 19 מאי 2012, 19:51

שירי שלום,

צריך בדיקה לשם אבחנה. ראשית צריך לנסות לאבחן את הגורם לרווח כדי למנוע הישנותו. שנית צריך לבחון את הסגר (במיוחד באזור הקדמי אם זה כל מה שמפריע), לבדוק האם גודל השיניים תקין או שמדובר בשיניים קטנות, מה גודל הרווח הקיים, בריאות השיניים, בריאות החניכיים וכן הלאה. לאחר אבחנה ניתן יהיה לדעת מה הטיפול המתאים ביותר במקרה הפרטני.

באופן כללי, סגירת רווח בשיניים ע"י "מילוי" מכניס את השיניים למעגל טיפולים שכן יהא צורך להחליפו כל מספר שנים. צמצום רווחים בצורה כזו מתאים בעיקר במקרה שהשיניים מאוד קטנות ולא פרופרוציונליות בגודלן ביחס לשאר השיניים או ללסת.

אם השיניים בריאות ובגודל נורמלי והסגר מאפשר זאת טוב יותר יהיה לסגור את הרווח בעזרת יישור שיניים כלשהו: פלטה נשלפת או יישור רגיל או אפשר גם עם יישור פנימי. בסוף הטיפול של היישור רצוי לקבע כדי להוריד את הסיכוי להישנות הרווח.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 18 אורחים