חוות דעת ליישור שיניים

כל השאלות והדיונים בנושא טיפול, בעיות ושיטות ביישור שיניים: שיניים צפופות, עקומות או בולטות, רסן, סגר הפוך, מנשך פתוח, הרגלים, מציצת אצבע, יישור נסתר פנימי ושקוף. יישור שיניים לבני נוער, ילדים ומבוגרים. טיפול עם ובלי עקירות.

מנהל: דר' טליה דיין

חוות דעת ליישור שיניים

הודעהעל ידי אבי » 15 אפריל 2011, 09:33

שלום
אני בן 21
הייתי אצל רופא שיניים כדי לקבל חוות דעת ליישור שיניים ב2 הלסתות
יש לי לסת עליונה צרה מאוד ושיניים צפופות כניראה מתוצאה מנשימה לא נכונה דרך הפה, וניבים בולטים, השיניים הקדמיות שלי מקדימות את הלסת התחתונה כשאני סוגר את הלסתות.
הרופא הציע לי לעשות גשר וסמכי damon על מנת לנסות לחסוך את האפשרות של עקירות השיניים, הוא לא הבטיח למנוע את העקירות ב100 אחוז.
הוא טען שהוא לא רוצה לעקור על מנת שהשיניים לא יכנסו פנימה וזה ישנה לי את פרופיל הפנים.
נאמר לי שבסמכי דיימון לא תהיה הרחבה של הלסת אלא מין הטיה והשיניים יתקדמו קדימה, הלסת העליונה שלי ממילא מקדימה את התחתונה, אחרי הדיימון היא תקדים עוד יותר?
הייעוץ המדובר היה בתאריך 14.4.11 וקיבלתי הפניה לעשות סט צילומים.

נקבעה לי פגישה נוספת לחודש הבאה ובא נאמר לי שכבר יושם לי הגשר בלסת העליונה.
יכול להיות מצב כזה של התקדמות מהירה כזו, בפגישה השניה כבר לשים את הסמכים?
או שהרופא התכוון שהוא ישים לי משהו אחר אולי למדידות או משהו ולא הבנתי נכון?

כמו כן מה דעתכם על הסמכי damon והאם באמת העקירות יכולות להחסך ממני? אני יודע שדיימון זה רק שם של braces, הרופא לא פיאר ואמר שזו שיטה חדשה אלא הסיכויים בה גדולים יותר לחסוך ממני את העקירות אבל זה לא בטוח, אם תוך כמה חודשים הוא יראה שצריך לעקור אז נעקור.

מדובר על 11 אלף ש"ח ואני מאוד לחוץ, אשמח לעזרה והכוונה.

יש לציין שהרופא לא נמצא באתר אגודת האורטודנטים, במקום מגוריי יש רק מומחה אחד לאורטודנטיה והוא ממש עמוס ויקר, ואין לי מאיפה להשיג חוות דעת, אני ממש מבולבל, בפורום אחר ראיתי שהרופאים הכללים דוחפים את הדיימון כי רק בזה הם יודעים להשתמש מצד שני הרופא שלי עוסק בתחום 12 שנה וזה לפני הדיימון ככה שהוא מכיר עוד שיטות ובכל זאת הוא רוצה להשתמש בדיימון- האם יש להם הסכם עם החברה שמשווקת אותם או משהו כזה?

אשמח לתשובה מספקת ד"ר זה מאוד יעזור לי לסדר את כל הבלבול.

תודה רבה וחג שמח
אבי

Re: חוות דעת ליישור שיניים

הודעהעל ידי דר' טליה דיין » 16 אפריל 2011, 22:07

אבי שלום,

אבחנה של המצב בפה ותוכנית הטיפול ליישור שיניים (לשאלתך אם או ללא עקירות) תלויה בממצאים הקליניים והרנטגנים (תיק הצילומים אותו הופנת לבצע).

צריך בדיקה ויש להשלימה לשם אבחנה.

לאחר אבחנה ניתן לשקול את חלופות הטיפול הרלוונטיות סיכויי ההצלחה שלהן, איך תיראה התוצאה עם עקירות לעומת ללא עקירות, ויציבות התוצאות לאורך זמן של כל אחת מהחלופות האפשריות במקרה הפרטני.
כך ניתן להחליט על הטיפול המתאים ביותר עבורך.

בברכה,
דר' טליה דיין

חזור אל פורום יישור שיניים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 31 אורחים